Vysoký krevní tlak

Oběhová soustava » Vysoký krevní tlak

Vysoký krevní tlak je jednou z civilizačních chorob dnešního světa, postihuje téměř čtvrtinu dospělé populace. Hlavním a zákeřným úskalím je to, že se neprojevuje viditelnými příznaky, Postižený může vysoký krevní tlak mít dlouho, aniž by o tom věděl. Nebezpečím jsou především pozvolna vznikající poškození mnohých vnitřních orgánů. Důsledkem vysokého krevního tlaku mohou být například mozkové příhody, infarkt myokardu, také selhání ledvin.

Podle příčin rozlišujeme primární a sekundární hypertenzi.  Primární hypertenze je samostatným onemocněním, které má své příčiny, nesprávná životospráva, kouření, nedostatek pohybu a podobně. Sekundární hypertenze je důsledkem jiného onemocnění, často bývá spojen s nemocemi srdce, ledvin, štítné žlázy. Vyšší krevní tlak se objevuje také při těhotenství.

Vysoký krevní tlak se snadno změří tlakoměrem a pod dohledem lékaře ho lze úspěšně korigovat. Tlakoměr si můžete i pořídit a monitorovat si tlak sami. Obsluha je jednoduchá a ceny přijatelné. Při léčbě je základem úprava životosprávy, méně nezdravých poživatin a více pohybu.

Hydrocolon terapie může znamenat vítané zlepšení, protože zbavuje tělo škodlivin – to jest těch nezdravých elementů, které tělo získává v podobě kávy, cigaret slaných, sladkých a jiných nepatřičností a které k vysokému tlaku vedou.