Co našim nervům prospívá

Nervová soustava » Co našim nervům prospívá

Vitamin B, méně cukru a méně chemikálií v potravě, dostatek vitamínů a stopových prvků. Není tak těžké se podle toho zařídit. Dobré vztahy, radost a pocit, že váš život má smysl. To se někdy obstarává hůř.

Když se nervy unaví, cítíme se špatně soustředění, otrávení, nudíme se, nebo nás činnost přestane bavit. Tělu sice poručíte, ale poroučet tomuto není radno.

Kdo pracuje duševně, ví moc dobře, že se svými pocity je dobré vycházet. Pracovní výkon se výrazně sníží i na delší dobu, pokud se člověk duševně přetíží. Pak se s tím nic moc dělat nedá, a hlavně se nedá pokračovat v práci. Své vlastní duševno a nervstvo je lépe hlídat, opečovávat a uplácet ho správnou výživou, aby průběžně vykonávalo co má.

Optimální je, když se člověk naučí vědět, kdy má dost, když umí včas zabrzdit a vypnout. Nervy neodpočívají v leže, jako třeba svaly nebo zlomená noha, ale tím, že přeladíme na kontrastní činnost. Nejlépe se odpočívá při tom, co člověku dělá radost a co ho baví – dá se říct, že věnovat se takové činnosti je pro naši nervovou soustavu to nejdůležitější.