Angína – záněty mandlí

Lymfatický systém » Angína – záněty mandlí

Nejznámějším onemocněním lymfatického systému je angína, zánět krčních mandlí. Vzniká jako reakce na infekci, zánět ji likviduje hned v krku a brání jejímu vstupu do těla. V ideálním případě by měl proces proběhnout efektivně a neměl by se opakovat příliš často. Pokud k tomu dochází, je takto postižený člověk častou nemocí spíš vyčerpaný a pro jeho imunitu to velký význam nemá.

Při často opakovaných angínách a léčbě antibiotiky se proto někdy krční mandle odstraňují. Svého času byla móda je odoperovat i preventivně. Člověk se tím zbavil angíny jednou provždy, ale imunitnímu systému to neprospívá, takže se od této praxe upustilo. Pokud dnes lékař doporučí operaci, obvykle je to na základě těžko léčitelných opakovaných zánětů, které vyčerpávají organismus celkově. Pacientovi se tak velmi rychle uleví, operace sama je velmi jednoduchá.duchá.

Po operaci mandlí je rozumné vzít v úvahu, že vstupní obbranná bariéra tím byla zrušena, takže bychom se měli infekci bránit vědomě.

Možností je řada – dostatečný přísun vitamínu c, otužování, sport, zdravá životospráva – a různé metody detoxikace.

Hydrocolonterapie v tomto případě prospěšná je, zbaví tělo škodlivin, pomůže lymfatickému systému v jeho práci a zvýší celkovou imunitu.